صفحه اصلی / باکت / 7 نوع مختلف باکت بیل مکانیکی و کاربرد آن‌ها

7 نوع مختلف باکت بیل مکانیکی و کاربرد آن‌ها

7 نوع مختلف باکت بیل مکانیکی و کاربرد آن‌ها:

ساختمان‌سازی و پروژه‌های عمرانی را می‌توان یکی از سخت‌ترین و گسترده‌ترین رشته‌های کاری دنیا به ‌شمار آورد. ابزارها و تجهیزات بسیار زیادی در پروژه‌های عمرانی مورد استقاده قرار می‌گیرند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، بیل‌ مکانیکی می‌باشد. بیل‌های مکانیکی به تمیز کردن محیط اطراف کمک کرده و برای عملیات‌های حفاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از مهم‌ترین اتصالات یک بیل مکانیکی، سطل یا باکت آن می‌باشد. تنوع باکت‌های بیل‌ مکانیکی بسیار بالا بوده و هر یک از باکت‌ها برای کاربرد خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این مقاله به معرفی 7 نوع باکت ها پرداخته و به اختصار کاربردهای هر یک را خدمت شما توضیح خواهیم داد.

 

1 – باکت حفاری:

باکت بیل مکانیکی حفاری
فروش انواع باکت بیل مکانیکی حفاری

همانطور که می‌دانید کاربرد اصلی بیل‌های مکانیکی، حفاری می‌باشد. باکت حفاری به صورت مخصوص جهت حفاری کردن ساخته شده‌است اما کاربرد آن به حفاری کردن منتهی نمی‌شود. باکت‌های حفاری در سایز‌های متنوعی طراحی و تولید می‌شوند تا نیازهای مختلف به حفاری سطوح را به خوبی پوشش دهند.

 

2 – پاکت سنگ:

پاکت بیل مکانیکی سنگ
فروش باکت بیل مکانیکی سنگ

باکت‌های حفاری توانایی برداشت سطوح سختی همچون سنگ‌ها را ندارند و برای اینکار نیز ساخته نشده‌اند. از آن‌جایی که برخی از سطوح جنس سختی داشته و اصطلاحا زمین‌های سنگ‌لاخی می‌باشند، به باکتی نیاز داریم که توانایی نفوذ به زمین و برداشت سنگ‌ها را داشته باشد. از همین‌ جهت برای زمین‌های سخت و سنگ‌لاخی از باکت‌های سنگ استفاده می‌شود. لبه‌های بیرونی باکت‌های سنگ با مواد اضافه‌شده، تقویت می‌شود و دندانه‌های آن تیز می‌باشد.

 

3 – باکت تمیزکننده:

باکت بیل مکانیکی تمیزکننده
باکت بیل مکانیکی تمیزکننده

باکت‌های تمیزکننده برای تمیز کردن نخاله‌های ایجاد شده براثر حفاری‌های انجام‌شده بر روی زمین مورد استفاده قرار می‌گیرند. باکت‌های تمیزکننده فاقد دندانه‌های بیرون‌زده بوده و طراحی نسبتا ساده‌ای دارند.

 

4 – باکت بیل مکانیکی اسکلتی:

انواع باکت بیل مکانیکی اسکلتی
فروش باکت بیل مکانیکی اسکلتی

باکت‌های اسکلتی برای عملیات‌های حفاری خاصی استفاده می‌شود. باکت‌های اسکلتی به واسطه طراحی خود، اجازه می‌دهند که در حین برداشت زمنی، قطعات ظریف‌تر از باکت بیرون ریخته و قطعات سخت‌تر و درشت‌تر برداشت شوند. استفاده از این نوع باکت در پروژه‌هایی که برداشت قطعات بزرگ مدنظر است، باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های پروژه خواهد شد.

 

5 – باکت زمین سخت:

باکت بیل مکانیکی زمین سخت
باکت بیل مکانیکی زمین سخت

باکت‌های زمین سخت برای حفاری کردن زمین‌های سخت طراحی شده‌اند. باکت‌های زمین سخت از بدنه مستحکمی برخوردار بوده و یک ردیف دندان اضافی برای آن‌ها جهت شل‌کردن خاک سفت در حین حفاری، لحاظ شده‌است. همانطور که انتظار می‌رود، باکت‌های زمین سخت، عملیات حفاری را در سایت‌های ناهموار و خاک‌های سخت، آسان‌تر می‌سازد.

 

6 – باکت بیل مکانیکی هفتی:

باکت بیل مکانیکی هفتی
فروش پاکت بیل مکانیکی

باکت‌های وی و یا هفتی به صورت مخصوص برای حفر کردن گودال و کانال ساخته شده‌اند. علت نام‌گذاری باکت‌های هفتی، شکل هفت بودن سطل آن می‌باشد. باکت‌های هفتی جهت ایجاد فضا برای کابل‌های برق نیز استفاده می‌شود.

 

7 – باکت مارپیچ:

پاکت بیل مکانیکی
پاکت بیل مکانیکی

باکت‌های مارپیچ برای عملکردهای چندمنظوره؛ خارق‌العاده عمل می‌کنند. باکت‌های مارپیچ بسیار متنوع بوده و این امکان را ایجاد می‌کنند تا کارهای مختلف حفاری درکنار هم انجام گردند. باکت‌های مارپیچ برای پروژه‌هایی که زمان محدود برای انجام کار دارند، می‌تواند بسیار مفید واقع گردد.

 

ساخت انواع باکت راهسازی

ارسال به تمام نقاط کشور با ضمانت معتبر

با بالا ترین کیفیت و نازل ترین قیمت

جهت اطلاع از قیمت و خرید تماس بگیرید

شماره تماس: 09121876714

جمع بندی:

همانطور که مشاهده نمودید، تنوع باکت‌های بیل مکانیکی بسیار بالا می‌باشد که بسته به پارامترهایی چون کیفیت سطح حفاری، نوع حفاری و موارد دیگر، لازم است تا از باکت مناسب استفاده شود. شما می‌توانید برای یافتن و سفارش باکت مورد نیاز خود با ما تماس گرفته و باکت مورد نیازتان را تهیه نمایید.

 

پیشنهاد ما به شما

انواع ناخن باکت و کاربرد انها

انواع ناخن باکت و کاربرد انها فروش انواع ناخن باکت ماشین الات راهسازی با بالاترین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button