صفحه اصلی / انواع بیل / قطعات بیل مکانیکی

قطعات بیل مکانیکی

آشنایی با انواع قطعات بیل مکانیکی :

در بازار ایران انواع مختلف و زیادی از قطعات بیل مکانیکی وجود دارد که انتخاب را برای افراد بسیار سخت و دشوار شده است، ما در این مقاله سعی میکنیم با انواع قطعات بیل مکانیکی شمارا اشنا کنیم.

 

تقسیم بندی قطعات بیل مکانیکی:

به طور کلی می توان قطعات بیل مکانیکی را به 6 دسته تقسیم بندی کرد که در این مقاله به مهمترین و همچنین به تعریفی برخی از این قطعات خواهیم پرداخت
1.قطعات موتوری 2.قطعات هیدرولیک 3.سیل کیت 4.قطعات پمپ انژکتور 5.قطعات زیر بندی 6. قطعات فیلتر اگزوز و موارد دیگر

 

قطعات موتور1:

بوش موتور ، پیستون موتور ، تسمه سفت کن ،نگ موتور ، سیت دود و هوا

 

انواع قطعات موتوری بیل مکانیکی:

بوش موتور1_1

 

بوش سیلندر قطعه‌ای چدنی یا گاها فولادی است که در درون بلوک سیلندر وجود دارد . و وظیفه‌ی آن ایجاد محیط و بستری مناسب برای حرکت پیستون می‌باشد.به دلیل اینکه شکل بوش سیلندر استوانه‌ای است می‌توان آن را به صورت ریخته‌گری گریز از مرکز تولید می شود .بوش ها به طوری طراحی میشود  که بتوانند در برابر گرمای زیاد دوام بیاورند.

 

تسمه سفت کن 2_1

 

تسمه سفت کن مهترین کار  ان حرکت دورانی تسمه و انتقال قدرت موتور در بین باقی اجزا می باشند و همچنین عملکرد واتر پمپ و دینام به ان وابسته هست

2. قطعات هیدرولیک :

روتاری گروپ پمپ مادر ، شارژ پمپ ، رلیف شارژ پمپ ، بالانسر پمپ هیدرولیک ، پیستون هیدرولیک

 

انواع قطعات هیدرولیک بیل مکانیکی

2-1 روتاری گروپ پمپ هیدرولیک

پمپ های هیدرولیک دقیقا نقش قلب را در سیستم های هیدرولیک دارد به گونه ای که انرژی مکانیکی تامین شده توسط موتور های الکتریکی، احتراق داخلی و… به انرژی هیدرولیکی تبدیل می کند.در حقیقت این پمپ ها انرژی سیال را در یک سیکل هیدرولیکی یا نیوماتیکی بیشتر مبکنند،تا در زمان و مکان مورد نیاز از این انرژی مطلوب استفاده کنند.

2-2 پیستون هیدرولیک

 

در مجموعه روتاری گروپ پمپ های هیدرولیک یکی از این اجزا پیستون هیدرولیک است که در روتور یا همان سیلندر قرار دارد تا در تبدیل انرژی به انرژی هیدرولیک به پمپ کمک برساند و مانند تمامی پیستون ها سوخت و هوا را با یکدیگر مخلوط می کند تا به پمپ برای ساخت انرژی هیدرولیک کمک برساند.

3.سیل کیت :

 

اویل رینگ ، کیت پمپ هیدرولیک ، کیت تعمیر جک استیک ، کیت جک بالابر، کیت شیر کنترل

قلم چکش هیدرولیکی
قلم چکش هیدرولیکی

انواع سیل کیت بیل مکانیکی

3-1 اویل رینگ

 

اویل رینگ ها بر روی پیستون قرار دارد و اجازه هر گونه نفوذ را به روغن به سایر قطعات نمی دهد تا پیستون بتواند به صورت بهینه کار کند از دیگر وظایف اویل رینگ ها جلوگیری از فرسودگی و سایش بین پیستون و سیلندر است همچنین اویل رینگ ها در انتقال حرارت بین پیستون و سیلندر نقش مهمی را دارد.

 

3-2کیت شیر کنترل

 

شیر کنترل یکی از اجزای دستور دهنده در پمپ ها هیدرولیک به حساب می آیند و میزان دبی ورودی و خروجی پمپ ها را کنترل می کند از دیگر وظایف شیر کنترل ها فشار پمپ ها را تعیین می نماید، که در میان کیت ها نقش بسیار مهمی در آب بندی کیت ها دارند.

سیل کیت
سیل کیت

4. قطعات پمپ انژکتور

 

المنت پمپ انژکتور ، پلانچر پمپ انژکتور، سوزن انژکتور، سیت پمپ انژکتور

قطعات پمپ انژکتور بیل مکانیکی

 

4-1 المنت پمپ انژکتور

 

یکی از مهم ترین اجزا اصلی پمپ های انژکتور یا پمپ گازوئیل المنت است این قطعه در پمپ نقش احتراقی دارد و باعث انتقال سوخت و همچنین منجر به آزاد شدن نیروی سوخت میگردد.

 

4-2 سوزن انژکتور

 

قطعه‌ی بسیار حساسی از نظر عملکرد بوده و نحوه پاشش غلط سوخت به داخل محفظه احتراق موتور دیزل منجر به احتراق ناقص و پایین آمدن بازدهی موتور و همچنین باعث دود کردن موتور در زمان انجام کار می شود.

پمپ
پمپ

5.قطعات زیر بندی

باکت ، سرندی ، پیچ کفشگ ، رولیک ، ریپر ، فنر زنجیر سفت کن ، انواع ناخن های باکت

انواع قطعات زیر بندی بیل مکانیکی

5-1 ریپر

 

ریپر یا شیارزن، قطعه‌ای دراز و چنگال مانند می‌باشد که کار هموار کردن زمین های سخت و ناهموار را بر عهده دارد. شیارزدن صخره‌ها باعث می‌شود که سطح زمین به سنگ‌ریزه‌ها و قطعات کوچک‌تر تبدیل شوند و در نهایت جابجایی آن را خیلی آسان‌تر می‌کند.

 

5-2 انواع ناخن های باکت

 

ناخن ها یکی از پر کاربردترین و پر مصرف ترین قطعات ماشین آلات راهسازی است و چون در برابر فرسایش شدید و اصطکاک بسیار زیادی قرار دارد خیلی سریع از بین می روند و به همین علت کیفیت و دوام این قطعات خیلی مهم است.

زیر بندی
زیر بندی

6. فیلتر و اگزوز

فیلتر آب ، پیش فیلتر فن دار، خاک گیر هواکش، فیلتر المنت، فیلتر روغن ، فیلتر گازوئیل ، انواع اگزوز ، خرطومی اگزوز ، فیلتر هیدرولیک

انواع فیلتر و اگزوز بیل مکانیکی

6-1 پیش فیلتر فن دار

 

در این محصول از عناصر فیلتر هوا و سیستم های کامل فیلتر هوا با جریان هوا تا 1500 cfm مورد استفاده قرار میگیرد. که در نوع خود ثابت شده است. و محصولی است کاملا ایرانی.

 

6-2 فیلتر گازوئیل

 

با تسویه گازوئیل مصرفی از آلاینده های جامد و مایع (آب) باعث رفع مشکلاتی مثل افت فرکانس در هنگام زیر بار رفتن دستگاه ، استارت نشدن دستگاه، پرش موتور دیزل و… را جلوگیری می کند.

مطالب مربوط به این

فیلتر
فیلتر

شما میتوانید قطعات بیل مکانیکی را یا به صورت عمده و به صورت تکی از ما بخرید 

ارسال به تمام نقاط کشور با ضمانت معتبر 

با بالا ترین کیفیت و نازل ترین قیمت 

جهت اطلاع از قیمت و خرید تماس بگیرید 

شماره تماس:09121876714

پیشنهاد ما به شما

ناخن بیل مکانیکی

انواع ناخن باکت بیل مکانیکی

انواع ناخن باکت بیل مکانیکی بیل مکانیکی یکی از پرکاربردترین ماشین آلات راهسازی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button