صفحه اصلی / ماشین آلات / بیل مکانیکی کوماتسو PC400 – راهنمای کاربردی کوماتسو

بیل مکانیکی کوماتسو PC400 – راهنمای کاربردی کوماتسو

بیل مکانیکی کوماتسو PC400 یکی از بیل‌های مکانیکی های شرکت کوماتسو است که در این مقاله مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

کوماتسو یکی از کمپانی‌های بسیار مطرح در تولید ماشین‌های سنگین است و بیل مکانیکی یکی از تولیدات برجسته آن می‌باشد.

کوماتسو تمامی اجزای بزرگ و اصلی چون موتورها، بخش‌های الکتریکی و هیدرولیکی ماشین‌آلات خود را طراحی کرده و می‌سازد.

تکنولوژی ساخت بروز، دانش فنی بالا و استفاده از بازخورد مشتریان در کوماتسو سبب شده تا محصولات تولیدی این شرکت در دو جنبه بهره‌وری و اقتصادی، موقعیت بسیار خوبی کسب نمایند.

بیل مکانیکی کوماتسو 400
مشخصات فنی بیل مکانیکی کوماتسو pc400

 

مشخصلات کلی بیل مکانیکی کوماتسو PC400 خط 8

1 – موتور پرقدرت کوماتسو SAA6D125E-5

بیل مکانیکی کوماتسو PC400-8R از موتور بسیار پر قدرت و استثنایی کوماتسو SAA6D125E-5 بهره می‌برد. این موتور دارای توان خروجی 257 KW و 345 اسب بخار می‌باشد که به لطف توان بالای خود، قدرت هیدرولیکی و بهره‌وری انرژی را تا حد زیادی افزایش افزایش می‌دهد.

2 – صدای بسیار پایین

یکی از ویژگی‌های بیل مکانیکی کوماتسو PC400-8R صدای بسیار کم آن است. موتور کم صدای استفاده شده در این بیل مکانیکی و استفاده از متدهای کاهش صدا و دمپ کردن نویز و ارتعاشات سبب کاهش میزان صدای تولیدی این بیل مکانیکی شده است.

3 – پایداری بالا

Counter weight یا وزنه تعادل بزرگ این بیل مکانیکی، پایداری آن را در هنگام عملیات‌های سنگین به شکل بسیار موثری حفظ کرده و مانع از به هم خوردن تعادل آن به سمت باکت در برابر بار برداری‌های سنگین می‌شود. این ویژگی بیل مکانیکی کوماتسو سبب افزایش ایمنی اپراتور و ماشین در کارهای سنگین می‌گردد.

4 – حالت بدون کار

برای جلوگیری از مصرف بی دلیل سوخت و کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و همچنین استهلاک بی دلیل دستگاه، در صورتی که بیل مکانیکی برای مدت مشخصی بدون کار رها شود، حالت بدون کار بر روی صفحه مانیتور درون کابین برای اپراتور نمایش داده می‌شود.

5 – اکو گیج و افزایش بهره‌وری انرژی

در این مدل از بیل مکانیکی کوماتسو یک اکو گیج قرار دارد که با توجه به شرایط محیطی و عملیاتی، امکان صرفه جویی در مصرف انرژی را در حین تمرکز بر روی کار را می‌دهد.

6 – حالت‌های کاری قابل انتخاب

بیل مکانیکی کوماتسو PC400-8R دارای 5 حالت کاری قابل انتخاب P، E، L، B و ATT می‌باشد. هر یک از این حالت‌ها، سرعت موتور و خروجی پمپ را به تناسب کاربرد و کار در حال انجام، تنظیم می‌کنند. این قابلیت به بیل مکانیکی این امکان را می‌دهد تا بهترین عملکرد را در انجام عملیات مورد نظر از خود نشان دهد.

7 – قدرت حفاری بالا

حداکثر نیروی حفاری باکت بیل مکانیکی کوماتسو، 275 KN است که با فشار دادن سوئیچ دستگیره سمت چپ به مدت 8.5 ثانیه قابل اعمال می‌باشد.

8 – عملکرد نرم‌تر

دو شیلنگ نصب شده در بخش بیرونی بازو، برگشت روغن را به مخزن را سهولت بخشیده و سبب عملکرد بهتر و نرم‌تر می‌شوند.

9 – تنظیمات دو حالتی بوم

بوم بیل مکانیکی کوماتسو PC400-8R دارای تنظیمات دو حالته Smooth mode و power mode است. حالت Smooth mode برای جمع آوری سنگ‌های خرد شده مناسب بوده و حالت Power mode برای حفاری در حداکثر توان مناسب می‌باشد.

 

 

فروش قطعات بیل مکانیکی کوماتسو

با بالاترین کیفیت و نازل ترین قیمت

ارسال به تمام نقاط کشور

جهت کسب اطلاع قیمت و خرید تماس بگیرید

شماره تماس:09121876714

 

 

کابین بیل مکانیکی کوماتسو 400

کابین بیل مکانیکی کوماتسو 400
شیشه و کابین بیل مکانیکی کوماتسو 400

1 – ساختار ROPS در کابین

بیل مکانیکی کوماتسو دارای ROPS بسیار قوی و مستحکم بوده و در برابر شوک و اجسام در حال سقوط، مقاومت و دوام بالایی از خود نشان می‌دهد. ROPS کابین سبب افزایش ایمنی هرچه بیشتر اپراتور در برابر ریزش مصالح و همچنین واژگونی‌های احتمالی می‌گردد.

اتاق کوماتسو 400
بدنه بیل مکانیکی کوماتسو

2 – اهرم قفل

اهرم قفل، فشار سیستم هیدرولیک را غیر فعال کرده و مانع از حرکت ناخواسته دستگاه می‌شود. استفاده از این اهرم برای راه‌اندازی بیل مکانیکی سبب افزایش ایمنی اپراتور و اجسام در مجاورت بیل مکانیکی می‌شود.

3 – جدا بودن بخش موتور و پمپ

جدا بودن موتور و پمپ این بیل مکانیکی سبب افزایش ایمنی موتور شده و باعث می‌شود تا در صورت پارگی شیلنگ‌های هیدرولیک، روغن بر روی موتور ریزش پیدا نکند.

4 – محافظ‌های حرارتی و فن

محافظ‌های حرارتی و فن برای عملکرد بهتر و کارا تر در بخش‌‌های پر حرارت موتور قرار می‌گیرند.

 

 

نگهداری و تعمیرات بیل مکانیکی کوماتسو PC400-8R

فیلتز کوماتسو 400
فروش فیلتر اصلی -فیلتر کوماتسو pc400

1 – دسترسی آسان به فیلتر روغن موتور و شیر تخلیه سوخت

گیج روغن موتور و فیلتر آن در کنار هم قرار گرفته‌اند تا دسترسی به آن راحت‌تر گردد. همچنین دسترسی به شیر تخلیه سوخت برای حفظ سهولت بیشتر به صورت از راه دور می‌باشد.

2 – دسترسی راحت به رادیاتور

در این مدل از بیل مکانیکی کوماتسو، رادیاتور و خنک کننده روغن در کنار هم نصب شده‌اند تا دسترسی به آن‌ها جهت تمیز کردن، نصب و جدا کردن، راحت‎تر شود.

3 – پاک کننده هوای بزرگ

پاک کننده هوای بزرگ استفاده شده در بیل مکانیکی کوماتسو PC400-8R می‌تواند در عملیات‌های طولانی به راحتی هوا را پاک کرده و از گرفتگی زودرس و کاهش راندمان ناشی از آن اجتناب کند.

4 – فیلتر و روغن با دوام

استفاده از فیلترهای با کیفیت و روغن با طول عمر بالا باعث افزایش طول عمر فیلتر و روغن در این بیل مکانیکی می‌شود. در این بیل مکانیکی، روغن موتور و فیلتر آن در هر 500 ساعت، روغن هیدرولیک در هر 5000 ساعت و فیلتر روغن هیدرولیک در هر 1000 ساعت نیاز به تعویض دارند.

5 – مخزن سوخت با ظرفیت بالا

ظرفیت بالای مخزن سوخت بیل مکانیکی کوماتسو PC400-8R سبب صرفه جویی بیشتر در زمان سوخت گیری و همچنین افزایش ظرفیت عملیاتی این بیل مکانیکی می‌شود. مخزن سوخت این بیل مکانیکی در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاومت بسیار بالایی دارد.

برای شناخت دقیق تر قطعات بیل مکانیکی کوماتسو به مقاله مقابل مراجعه کنید بیل مکانیکی را بهتر بشناسید، 22 قطعه اصلی بیل مکانیکی

 

 

فروش قطعات بیل مکانیکی کوماتسو

با بالاترین کیفیت و نازل ترین قیمت

ارسال به تمام نقاط کشور

جهت کسب اطلاع قیمت و خرید تماس بگیرید

شماره تماس:09121876714

 

 

مزیت بیل مکانیکی کوماتسو

  • فیلتر فشار قوی درون خطی: این فیلتر در پورت خروجی قرار گرفته و از پمپ‌های هیدرولیک در برابر ورود آلودگی‌ها محافظت می‌کند.
  • پیش فیلتر سوخت به همراه جداکننده آب: این فیلتر و جداکننده آب، تمامی ذرات آب و ذرات آلودگی را از سوخت جدا کرده و مانع از بروز مشکلات سوختی و موتوری می‎شوند.
  • فیلتر اصلی سوخت: فیلتر اصلی سوخت، تمامی آلودگی‌های باقی مانده در سوخت را فیلتر کرده و قابلیت اطمنیان سیستم را به شکل موثری بهبود می‌بخشد.
  • جداکننده آب: جداکننده آب، آب و بخارات آب موجود در سوخت را جدا کرده و به حفظ راندمان موتور و جلوگیری از خرابی آن کمک می‌کند.
  • حلقه‌های محافظ فلزی: حلقه‌های محافظ فلزی از سیلندرهای هیدرولیک به شکل موثری محافظت می‌کند.

 

مشخصات فنی بیل کوماتسو
مشخصات فنی کوماتسو pc 400

پیشنهاد ما به شما

قطعات ولوو 210

نقد و بررسی بیل مکانیکی ولوو مدل EC210

نقد و بررسی بیل مکانیکی ولوو مدل EC210 ، به جرئت می‌توان گفت بیل‎های مکانیکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button